Sağ üst tarafta yer alan Giriş Yap butonuna basıp ardından Kayıt Ol butonuna tıklayarak anında hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Bublogta'ya kaydolarak aramıza katılabilir, hoşunuza giden içerikleri favorilerinize ekleyebilir, yorum yaparak fikirlerinizi belirtebilirsiniz. Ayrıca size özel olan profilinizi dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Yaratıcılığınızı açığa çıkarıp bilgi, birikim ve düşüncelerinizi okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Profilinizi buraya tıklayarak,

mobilden giriş yapıyorsanız sağ üstte bulunan kullanıcı ikonuna, ardından profilimi düzenle'ye dokunarak,

bilgisayardan giriş yapıyorsanız sağ üstte bulunan isminize, ardından profilimi düzenle'ye tıklayarak düzenleyebilirsiniz.

Kullanıcı isminiz bir defaya mahsus girilebilmekte olup sonradan değiştirilemez.

Profilimi Düzenle Sayfasından Yapabileceğiniz Özelleştirmeler:

-Sitede görünecek isminizi değiştirme

-Profil fotoğrafı oluşturma

-Kapak fotoğrafı oluşturma

-Web sitesi ekleme

-Kısa biyografi ekleme

-Şifre değiştirme

-Sosyal medya hesaplarını ekleme (Instagram, Twitter, Facebook)

Yazınızı buraya tıklayarak,

mobilden giriş yapıyorsanız sağ üstte bulunan kullanıcı ikonuna, ardından yazı gönder'e dokunarak,

bilgisayardan giriş yapıyorsanız sağ üstte bulunan isminize, yazı gönder'e tıklayarak oluşturabilirsiniz.

Yazı Gönder sayfasında yazı başlığı, yazı içeriği, yazı kategorisi, etiketler ve kapak görseli için görsel yükleme kısımları bulunmaktadır. Eğer, yazınızın içerisine birden fazla görsel yüklemek isterseniz yazı içeriği kısmında görselin koyulacağı yere link olarak yapıştırabilirsiniz.

Yazılarınızı tarafımıza gönderdikten sonra üzerinde oynama, değiştirme yapamıyorsunuz. Eğer tarafımıza gönderdikten sonra yazılarınızda bir eksik ya da hata olduğunu düşünüyorsanız iletisim@bublogta.com adresinden ya da sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşarak kontrol etmemizi isteyebilirsiniz.

Yazı gönderirken dikkat edilmesi gereken hususlar için bir sonraki soruyu açınız.

Blog platformu olduğumuz için paylaşılan yazılarda herhangi bir tür kısıtlaması bulunmamaktadır. Yazarlarımız tarafından oluşturulan; denemeden makaleye, şiirden biyografiye her türde yazıya yer veriyoruz.

Yazınızı oluştururken okuyucularımız için daha kaliteli içerikler üretmek amacıyla bazı standartlarımız mevcut. Bublogta olarak, yazarlarımız ve okuyucularımız arasındaki köprüyü en iyi şekilde kurmaya çalışıyoruz. Bundan dolayı okuyucularımızın daha kaliteli içeriklere ulaşabilmesi ve yazarlarımızın içeriklerini daha verimli hale getirebilmesi için yazarlarımızın aşağıda verilen standartlara riayet ederek yazılarını oluşturmasını istiyoruz.

Yazının farklı bir platformdan direkt olarak kopyalanmaması, özgün olması gerekmektedir. Yazıyı oluşturma aşamasında kullanılan kaynaklar kaynakça olarak belirtilmelidir. Aksi etiğe aykırıdır ve kabul edilemez.

Yazının akıcılığı açısından kopuk cümlelerden kaçınılması gerekmektedir.

Site istatistiklerimiz ve okuyucular ile yaptığımız araştırmalara dayanarak, paylaşmamız için tarafımıza gönderilen yazıların en az (şiir türü hariç) 300 kelime olması gerekmektedir.

Yazarlarımız tarafından oluşturulan içeriklerin, okurlarımızın ilgilerini daha çok çekebilmesi ve henüz okunmadan içeriğin daha iyi tanınabilmesi adına yazınızı paylaşırken temsili bir görsel eklenmesi gerekmektedir.

Yazınızı bizimle paylaştıktan sonra editörlerimiz tarafından bu standartlara uygunluğu kontrol edilir. Bu kontroller gerçekleştirildikten sonra (yaklaşık 2 gün içerisinde), yazının uygunluğu hakkında sizinle iletişime geçilecektir.

Yazılarınızın yukarıda belirtilen standartlara uygunluğu editörlerimiz tarafından incelendikten sonra paylaşılmaya hazır hale getirilip paylaşım sırasına alınacaktır.

Sonrasında mail veya sosyal medya hesapları üzerinden sizinle iletişime geçilerek yazınızın yayımlanacağı tarih hakkında sizlere bilgi verilecektir.

Puan sistemi, Bublogta yazarlarının tatlı bir rekabet ile yarıştıkları, bu yarışın da sitede bulunan yazarlarımız sayfası aracılığıyla tüm okurlarımız ile paylaşıldığı bir sistemdir. Güncel puanınızı görüntülemek için kendi profilinizi kontrol edebilirsiniz. Siteye kaydolduğunuzda puanınız 0 olarak atanır. Sonrasında:

Profil fotoğrafı eklediğinizde 5 puan

Profil arka planı eklediğinizde 5 puan

Her yorum yaptığınızda 1 puan

Paylaşılan her yazınızda 20 puan kazanırsınız.

Bublogta yöneticileri; yazarlarına teşvik amaçlı olarak 1 ay içerisinde en fazla puan kazanan yazarını, ayın yazarı seçer.

Güncel puanınızın eksik veya hatalı olduğunu düşünüyorsanız iletisim@bublogta.com adresinden veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşarak kontrol etmemizi isteyebilirsiniz.

Bublogta yöneticileri, yazarlarına teşvik amaçlı olarak her ayın ilk gününden son gününe kadar en fazla puan kazanan yazarı seçer. Seçilen yazara teşekkür olarak Bublogta'nın sosyal medya hesaplarından ayın yazarı seçildiği duyurulur. Yine teşekkür amaçlı olarak kendisine Bublogta tarafından küçük bir hediye gönderilir.

Ayın yazarı seçilmesinde toplam puan baz alınmamaktadır. En fazla puana sahip yazarımız değil, içinde bulunulan ay içerisinde en fazla puan kazanan yazarımız, ayın yazarı seçilmektedir.

Onaylı yazarlık, daha fazla içerik üreten yazarlarımızın daha fazla okunmaya ulaşması için sitede görünen isminin yanına onay işaretinin yerleştirilmesidir. Onaylı yazar olarak okuyucular tarafından daha fazla ilgi görüp daha fazla okunmaya ulaşma şansına sahip olabilirsiniz.

Onaylı yazar olmak için ön koşul olarak toplam puanınızın 200 puanının üzerinde olması gerekmektedir. 200 puana ulaştıktan sonra iletisim@bublogta.com adresinden ya da sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşarak onay işaretinizin eklenmesini isteyebilirsiniz. Editörlerimiz tarafından siteyi aktif kullanımınız, içerikleriniz vb. göz önünde bulundurularak onay işaretiniz verilecektir.