nedenokumalıyımsiteheader

öğren!

Okumak öğrenmenin en etkili yoludur. Öğrenmek de insanın kendisine yatırım yapmasıdır. İnsanın yaptığı en değerli ve verimli yatırım da kendisine yatırım yapmasıdır. Çünkü her şeyinizi kaybetseniz bile eğitiminiz ve öğrendikleriniz sizinle kalır. Kendi değerinizi arttırmanın en önemli yollarından birisi de okumaktır!

nedenblogokumalıyımsite
nedenblogokumalıyımsite

Hayal gücünü geliştir!

Okumak hayal gücünüzü geliştirir. Okuyan kişi, kendisini kitap veya makaledeki üçüncü bir kişi olarak kabul eder. Anlatılan olaylara ve verilen bilgilere kendi yorumunu katar ve bu durumu tecrübe ettiğini düşünerek okumaya devam eder. Bu durum da insana hayal gücünü daha etkili kullanmayı kazandırır. Okuyan her insan, dünyaya daha geniş bir yelpazeden bakabilme şansına sahiptir.

KENDİNİ İFADE ET!

Okumak kelime dağarcığınızı genişletir. Kitap, makale, deneme yazısı veya şiir okurken hiç görmediğiniz kelimeleri görüp ön belleğinize alabilirsiniz. Ayrıca okumak kendinizi daha geniş bir çerçevede, daha net kelimeler ve kavramlarla ifade etmenizi sağlar. Hitabetiniz ile insanları etkilemek ve kendinizi anlatabilmek istiyorsanız, okumalısınız!

nedenblogokumalıyımsite
nedenblogokumalıyımsite

HAFIZANI GÜÇLENDİR!

Okumak hafızanızı güçlendirir. Kitap okuduğunuzda her an aslında beyninizi geliştiriyorsunuz veya bilgilerinizin yenilenmesini sağlıyorsunuz. Yapılan araştırmalar kitap okumanın beyindeki aktivitelerin yavaşlamasını engellediğini kanıtlıyor. Çok daha canlı ve güçlü bir hafızaya sahip olmak için okumalısınız!

İYİ BİR DİNLEYİCİ OL!

Okumak iyi bir dinleyici olmanızı sağlar. Sağlıklı bir iletişim kurabilmek için karşınızdaki insanın sizi iyi dinlemesini istersiniz. Tabii o da sizin için aynısını isteyecektir! İyi bir okuyucuysanız aynı zamanda iyi bir dinleyicisinizdir. Nitekim bunu biz değil, bilimsel araştırmalar söylüyor!

nedenblogokumalıyımsite

OKUMAYA BAŞLA!

Ne duruyorsun !? Aşağıdaki butona tıklayarak yazarlarımızın içeriklerini okumaya başlayabilirsin!