Neden Blog Yazmalıyım?

nedenblogyazmalıyımsite

Derinden keşfet!

Yazma faaliyeti düşüncelerin somut hale getirilmesini içerir, bu sebeple blog yaza süreci sizi derinlemesine düşünmek için teşvik eder. Zihniniz bu şekilde daha çok çalışmak ve yorulmak zorunda kalır. Yaşamınızdaki sorunları, gerçekten istediklerinizin neler olduklarını ve bütün bunları şekilllendiren dünya görüşünüzü daha derinden keşfedersiniz!

Layer 2
Layer 2

kendini tanı!

Blog yazma sürecinde ilgi alanlarınızı, deneyimlerinizi veya kendinizi geliştirmeye çalıştığınız konuları daha iyi aktarabilmek için araştırma yapmanız gerekir. Araştırma yaparak deneyimlerinizi bilgilerle ve gerçeklikle daha iyi bağdaştırırsınız. Böylece yeni bilgilere kapı aralamış olursunuz. Blog yazarken her gün kendinize yeni bilgiler kattığınızı fark edeceksiniz.

PLANLI ÇALIŞ!

Eğer gündelik hayatınız biraz düzensiz ise -tıpkı bublogta yazarlarının bir zamanki hali gibi!- blog yazmak sizi düzenli bir yaşama itebilir. Kişisel veya iş ilişkilerinizde biraz tembel kalıyorsanız, blog yazmayı gerçekten değerlendirmelisiniz. Blog yazmak içeriklerinize özel vakit ayırıp planlı çalışmanızı gerektirecektir. Böylelikle bir çalışma disiplinine sahip olacaksınız ve bunun olumlu etkilerinin hayatınıza yansıdığını mutlaka göreceksiniz.

Layer 2
Layer 2

POTANSİYELİNİ
göster!

Blog yazarken gerçekten kaliteli içerikler üretmek emek ister. Ancak bu emekleriniz kaliteli içeriklere dönüştüğünde sizin için bilgi birikimi olmanın yanında potansiyelinizi ortaya çıkaran güçlü referanslar haline gelecektir. Hatta bazı şirketler çalışan adaylarının CV’lerinde blog yazarlığının olup olmadığına bakmaya başladılar bile! Çünkü blog yazmak bilginizin yanında bilgilerinizi bir bütün halinde organize edip edemeyeceğinizi de gösterir. İşe alım süreçlerine bir adım önde başlayabilirsiniz!

özgürce yaz!

Blog yazmak, fikirlerinizi özgürce ifade etmek için mükemmel bir araçtır. Aklınızdakileri dile getirmek için özgür bir alana sahip olursunuz. Hatta fikirleriniz saçma da olsa, doğru ya da yanlış da olsa sizi kimse sınırlayamaz. Toplum önünde fikirlerini ifade etmek çoğu insanın korkulu rüyasıdır ancak blog yazarak fikirlenizi tüm dünya için ulaşılabilir hale getirebilirsiniz.

Layer 2

Bize katıl!

Ne duruyorsun !? Aşağıdaki butona tıklayarak yazarlarımızın arasına katılabilirsin!

Giriş

Bublogta'ya Hoş Geldin

Hadi birlikte içeriyi keşfedelim.
Neredeyse Bitti
Son olarak senden birkaç bilgi isteyeceğiz.