1. Ana Sayfa
  2. Film,Dizi,Kitap
  3. Ne İzlesem Diyenler İçin Amazon Prime’dan 10 Dizi Önerisi

Ne İzlesem Diyenler İçin Amazon Prime’dan 10 Dizi Önerisi

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda Amazon resmi olarak Türkiye pazarına giriş yaptı. 7.90 TL gibi uygun fiyatıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Peki Amazon Prime üyeliğinin bizlere ne gibi bir avantajı var?

amazon-prime-video-turkiye-erisimine-acildi-13601170_8302_amp

Öncelikle Amazon Prime üyeleri birbirinden lezzetli üç özelliğe erişim sağlayabiliyorlar.

  1. Amazon.com üzerinden yaptıkları alışverişlerde hızlı teslimat ve şeffaf kargo avantajından faydalanabiliyorlar. Ayrıca dev indirim günlerinde indirimler başlamadan 30 dk önce siparişlerini verebiliyor, böylelikle hızlı ve güvenli alışverişin tadını doyasıya çıkarabiliyorlar.
  2. Her ay bir Twitch yayıncısına Prime üzerinden ücretsiz bir şekilde abone olup destek olabiliyorlar.
  3. Amazon Prime Video üzerinden binlerce dizi, film ve belgeseli izleme şansına erişebiliyorlar.

Biz de bu yazımızda siz sevgili okuyucularımıza Amazon Prime Video üzerinden izleyebileceğiniz birbirinden güzel 10 diziye yer veriyoruz.

1. The Boys

Süper güçlere sahip kişilerin Vought International isimli şirket çatısı altında markalaştığı bir evrende geçiyor. Aynı isimli çizgi romandan uyarlanan dizide toplum tarafından birer kurtarıcı ve kahraman olarak tanımlanan ”süper insanların” aslında nasıl kibirli ve yozlaşmış olduklarını görüyoruz. Dizide çatışma içerisinde olan iki grubu izliyoruz. İlk grup tamamı Vought International bünyesinde bulunan The Seven isimli grup, diğeri ise yozlaşmış kahramanları durdurmaya çalışan The Boys isimli grup. The Boys süper kahramanlardan nefret eden Billy Butcher tarafından yönetilirken The Seven ise egoist ve sadist bir süper kahraman olan Homelander tarafından yönetiliyor.

2. The Man in the High Castle

Nazi Almanyası ve Japon İmparatorluğu 2. Dünya Savaşı’nı kazansalardı acaba neler olurdu, diye hiç düşünmüş müydünüz? Cevabınızın bir önemi yok zira her halükarda bu diziyi izlemelisiniz. Dizide ABD’nin bir kısmını Japonlar işgal etmiştir ve SSCB dağıtılmıştır. Artık Almanlar ve Japonlar arasında bir soğuk savaş başlamıştır ve Hitler’in yerine geçen Bormann; Ay, Venüs ve Mars’ta koloniler kurdurmaya başlamıştır.

3. Bosch

Polisiye türünün başarılı yapımlarından olan Bosch, LAPD cinayet masası dedektiflerinden Harry Bosch’u merkezine alıyor. Hayatını suçluları yakalamaya adamış Harry Bosch, yağmurlu bir gecede silahlı birini öldürmek zorunda kalınca bu sefer zanlı koltuğuna kendisi oturuyor.

4. Tom Clancy’s Jack Ryan

Oyunlarla tanıdığımız, az çok kitaplarını duyduğumuz Tom Clancy evrenini seviyorsanız bu dizi tam size göre diyebilirim. CIA’de analist olarak görev yapan Jack Ryan, ülkesine yapılmak üzere olan büyük çaplı bir terör saldırısının farkına varır ve ülkesini korumak adına masa başı işini bırakıp kolları sıvamak zorunda kalır. Casusluk, ajan-ajan çatışmasının yanı sıra karakter gelişimi ve hikaye örgüsü açısından da popüler oluşunun hakkını fazlasıyla veriyor.

5. Sneaky Pete

House ve Braking Bad’in yaratıcılarının elinden çıkma dizide peşindeki gangsterlerden kaçmak için hapishanedeki hücre arkadaşı Pete’in kimliğine bürünen dolandırıcı Marius’un hayatını ele alıyor. Kıvrak zekası ile dikkatleri üzerine çeken Marius, Pete’in ailesine ve sevdiklerine kendisinin Pete olduğunu inandırmaya çalışmaktadır.

6. Undone

Animasyon ve fantastik türündeki bu dizide geçirdiği bir trafik kazasından sonra ”zamanla” arasında farklı bir bağ kurulduğunu hisseden Alma’nın hayatını merkeze alıyor. Artık zamanda yolculuk yapabildiğini fark eden Alma, babasının ölümünün arkasındaki gizemi çözmeye çalışıyor. Her bölüm için rotoskop animasyonu kullanan ilk televizyon dizisi olan Undone, bu açıdan da ayrı bir öneme sahip.

7. Good Omens

Neil Gaiman’ın ünlü romanı American Gods’ın tv’ye uyarlanmasının ardından, fantastik edebiyatın bir diğer önemli ismi Terry Pratchett ve Neil Gaiman ikilisinin birlikte yazdığı Good Omen, aynı isimli kitaptan 6 bölümlük bir mini dizi olarak yayınlanmaya başladı. Good Omens, dünyanın sonunun gelmesini istemeyen Cennet’in Dünya’daki temsilcisi melek Aziraphale ile Cehennem’in Dünya’daki temsilcisi şeytan Crowley’in maceralarını konu ediniyor.

8. Fleabag

2019 yılı 71. Emmy Ödül Töreni’nde 6 ödül ile töreni adeta talan eden dizi, kesinlikle son yılların en iyi dizileri arasında. Mesafeli bir babaya ve şeytan üvey anneye sahip genç bir kadının Londra’da tek başına ayakları üzerinde durabilme çabasını ve bunu yapmaya çalışırken karşılaştığı gülünç ve trajik olayları izliyoruz.

9. The Marvelous Mrs. Maisel

1958 yılında geçen dizide genç bir Yahudi Amerikalı ev hanımı Miriam ”Midge” Maisel ve başarılı iş adamı ancak kötü bir komedyen olan aynı zamanda Midge’i sekreteriyle aldatan kocasının hikayesini izliyoruz. Diziyi izlerken 60’ların havasını sonuna kadar hissederken dönemin kadın-erkek eşitsizliğini de sonuna kadar hissediyoruz.

10. Alex Rider

Alex Rider’ın hayatı, amcasının söylendiği gibi bir trafik kazasında değil, İngiliz casusu olarak görev aldığı sırada öldürüldüğünü öğrenmesiyle bambaşka bir hal alır. MI6’nın gizli bir biriminin başkanı olan Alan Blunt, Alex’in çocukluğundan beri casusluk için eğitildiğini düşünür ve bu yüzden Alex’ten iki milyarderin ölümünü araştırmasını talep eder. İsteksizce yeni bir kimlik kazanan Alex, iki milyarderin ölümü ile Point Blanc adlı bir yatılı okulun bağlantısını ortaya çıkarmak için harekete geçer. Ayrıca dizide bizlere tanıdık bir yüz de eşlik ediyor. Kendisi medar-ı iftiharımız Emmy ödüllü usta oyuncu Haluk Bilginer.

Yorum Yap

Yorum Yap