Öncelikle Amazon Prime üyeleri birbirinden lezzetli üç özelliğe erişim sağlayabiliyorlar.

  1. Amazon.com üzerinden yaptıkları alışverişlerde hızlı teslimat ve şeffaf kargo avantajından faydalanabiliyorlar. Ayrıca dev indirim günlerinde indirimler başlamadan 30 dk önce siparişlerini verebiliyor, böylelikle hızlı ve güvenli alışverişin tadını doyasıya çıkarabiliyorlar.
  2. Her ay bir Twitch yayıncısına Prime üzerinden ücretsiz bir şekilde abone olup destek olabiliyorlar.
  3. Amazon Prime Video üzerinden binlerce dizi, film ve belgeseli izleme şansına erişebiliyorlar.

Biz de bu yazımızda siz sevgili okuyucularımıza Amazon Prime Video üzerinden izleyebileceğiniz birbirinden güzel 10 diziye yer veriyoruz.

1. The Boys

1 GfHuo

Süper güçlere sahip kişilerin Vought International isimli şirket çatısı altında markalaştığı bir evrende geçiyor. Aynı isimli çizgi romandan uyarlanan dizide toplum tarafından birer kurtarıcı ve kahraman olarak tanımlanan ”süper insanların” aslında nasıl kibirli ve yozlaşmış olduklarını görüyoruz. Dizide çatışma içerisinde olan iki grubu izliyoruz. İlk grup tamamı Vought International bünyesinde bulunan The Seven isimli grup, diğeri ise yozlaşmış kahramanları durdurmaya çalışan The Boys isimli grup. The Boys süper kahramanlardan nefret eden Billy Butcher tarafından yönetilirken The Seven ise egoist ve sadist bir süper kahraman olan Homelander tarafından yönetiliyor.

2. The Man in the High Castle

91K mqAbgCL. RI

Nazi Almanyası ve Japon İmparatorluğu 2. Dünya Savaşı’nı kazansalardı acaba neler olurdu, diye hiç düşünmüş müydünüz? Cevabınızın bir önemi yok zira her halükarda bu diziyi izlemelisiniz. Dizide ABD’nin bir kısmını Japonlar işgal etmiştir ve SSCB dağıtılmıştır. Artık Almanlar ve Japonlar arasında bir soğuk savaş başlamıştır ve Hitler’in yerine geçen Bormann; Ay, Venüs ve Mars’ta koloniler kurdurmaya başlamıştır.

3. Bosch

3162284

Polisiye türünün başarılı yapımlarından olan Bosch, LAPD cinayet masası dedektiflerinden Harry Bosch’u merkezine alıyor. Hayatını suçluları yakalamaya adamış Harry Bosch, yağmurlu bir gecede silahlı birini öldürmek zorunda kalınca bu sefer zanlı koltuğuna kendisi oturuyor.

4. Tom Clancy’s Jack Ryan

6ff8347a58ed855b7eab3da4688e3b3d779363b983d7a67ff0d6dc94009b96bb. RI V TTW

Oyunlarla tanıdığımız, az çok kitaplarını duyduğumuz Tom Clancy evrenini seviyorsanız bu dizi tam size göre diyebilirim. CIA’de analist olarak görev yapan Jack Ryan, ülkesine yapılmak üzere olan büyük çaplı bir terör saldırısının farkına varır ve ülkesini korumak adına masa başı işini bırakıp kolları sıvamak zorunda kalır. Casusluk, ajan-ajan çatışmasının yanı sıra karakter gelişimi ve hikaye örgüsü açısından da popüler oluşunun hakkını fazlasıyla veriyor.

5. Sneaky Pete

311d309cc128290dc5aecb7dabfa5194f171755e70c789fe0f6eb48ddeca2404. RI V TTW

House ve Braking Bad’in yaratıcılarının elinden çıkma dizide peşindeki gangsterlerden kaçmak için hapishanedeki hücre arkadaşı Pete’in kimliğine bürünen dolandırıcı Marius’un hayatını ele alıyor. Kıvrak zekası ile dikkatleri üzerine çeken Marius, Pete’in ailesine ve sevdiklerine kendisinin Pete olduğunu inandırmaya çalışmaktadır.

6. Undone

undone UNDONE 102 SG 018 rgb

Animasyon ve fantastik türündeki bu dizide geçirdiği bir trafik kazasından sonra ”zamanla” arasında farklı bir bağ kurulduğunu hisseden Alma’nın hayatını merkeze alıyor. Artık zamanda yolculuk yapabildiğini fark eden Alma, babasının ölümünün arkasındaki gizemi çözmeye çalışıyor. Her bölüm için rotoskop animasyonu kullanan ilk televizyon dizisi olan Undone, bu açıdan da ayrı bir öneme sahip.

7. Good Omens

good omens crowley aziraphale

Neil Gaiman’ın ünlü romanı American Gods’ın tv’ye uyarlanmasının ardından, fantastik edebiyatın bir diğer önemli ismi Terry Pratchett ve Neil Gaiman ikilisinin birlikte yazdığı Good Omen, aynı isimli kitaptan 6 bölümlük bir mini dizi olarak yayınlanmaya başladı. Good Omens, dünyanın sonunun gelmesini istemeyen Cennet’in Dünya’daki temsilcisi melek Aziraphale ile Cehennem’in Dünya’daki temsilcisi şeytan Crowley’in maceralarını konu ediniyor.

8. Fleabag

Fleabag S02 review 1200

2019 yılı 71. Emmy Ödül Töreni’nde 6 ödül ile töreni adeta talan eden dizi, kesinlikle son yılların en iyi dizileri arasında. Mesafeli bir babaya ve şeytan üvey anneye sahip genç bir kadının Londra’da tek başına ayakları üzerinde durabilme çabasını ve bunu yapmaya çalışırken karşılaştığı gülünç ve trajik olayları izliyoruz.

9. The Marvelous Mrs. Maisel

the marvelous mrs. maisel season 4 amazon

1958 yılında geçen dizide genç bir Yahudi Amerikalı ev hanımı Miriam ”Midge” Maisel ve başarılı iş adamı ancak kötü bir komedyen olan aynı zamanda Midge’i sekreteriyle aldatan kocasının hikayesini izliyoruz. Diziyi izlerken 60’ların havasını sonuna kadar hissederken dönemin kadın-erkek eşitsizliğini de sonuna kadar hissediyoruz.

10. Alex Rider

ob b3f651 owpqbirsdbe8flpkbydyu4jrrwu

Alex Rider’ın hayatı, amcasının söylendiği gibi bir trafik kazasında değil, İngiliz casusu olarak görev aldığı sırada öldürüldüğünü öğrenmesiyle bambaşka bir hal alır. MI6’nın gizli bir biriminin başkanı olan Alan Blunt, Alex’in çocukluğundan beri casusluk için eğitildiğini düşünür ve bu yüzden Alex’ten iki milyarderin ölümünü araştırmasını talep eder. İsteksizce yeni bir kimlik kazanan Alex, iki milyarderin ölümü ile Point Blanc adlı bir yatılı okulun bağlantısını ortaya çıkarmak için harekete geçer. Ayrıca dizide bizlere tanıdık bir yüz de eşlik ediyor. Kendisi medar-ı iftiharımız Emmy ödüllü usta oyuncu Haluk Bilginer.

Hasan Demirci içeriklerini beğendin mi? Sosyal medyada takip edin!
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorumlar
Satır içi yorumlar
Tüm yorumları görüntüleyin
Hasan Demirci içeriklerini beğendin mi? Sosyal medyada takip edin!

Okuyucuların Beğendiği İçerikler

Birçok kişinin ‘’zor ama maaşı iyi, garanti meslek gibi’’ düşünceleriyle ün kazanmış bir bölüm olan tıp fakültesini size en ince detaylarıyla aktaracağım. Öncelikle fakülteye gelmeden önce kendinizi ilk gün yapılacak çaylak şakasına ve ileri zamanlarda daha siz TUS isimli bölüm seçmenize yarayan sınava girmeden ‘’Sen ne doktorusun? ‘’ veya diş hekimliği ayrı bir bölüm olmasına […]
Yaşanan herhangi bir gün hiç yaşanmasaydı, her şey daha farklı olur muydu? Misal dün hiç yaşanmasaydı veyahut bundan yıllar önce bir gün hiç yaşanmasaydı yine aynı mıydı hayatınız? Kadere inanmak subjektif bir bakış açısı olarak görünebilir ancak hayatın akışı olarak farklı bir yerden durumu ele alabiliriz. Bütün malzemeleri özene bezene kesip, doğrayıp harika bir yemek […]
Herkesin ölmeden görmek isteyeceği bir yer vardır. Yoksa da henüz keşfetmemiştir… Benim için burası Norveç. “Soğuk Cennet” veyahut “Kuzeyin İncisi” denilen bu ülkenin lanse ettiği imajı bir görseniz aşık olmamak elde değil. O yüzden henüz kendi ülkenizi keşfetmediyseniz ileride belki yol arkadaşım olabilirsiniz! Norveç ”Soğuk Cennet” Ülkenin yönetim biçimi anayasal monarşi ve başkenti Oslo‘dur. 385,207 […]
Her kitap ayrı güzel, dünyasına girdikten sonra… Ama bazı başyapıtlar vardır, gerçekten okumak zevk verir. Okudukça içine düşer, yeni bir dünyanın kahramanı olursunuz. Herkes için değişebilecek bir liste… Daha iyisi varsa da ben okuduğum kadarını biliyorum ve bunlar şu an en iyisi! Daha birçok türde konuşulacak kitaplar olsa da üç ayrı türde üç başyapıt derledim, […]

İlgini Çekebilir

-Şahsiyet dizisine dair spoiler mevcuttur. Tetikleyici unsurlar içermektedir.- 2018 yılına damgasını vuran ”Şahsiyet” dizisini birçoğumuz izledik. Başlarda ne olduğunu anlayamadık hiçbirimiz, sadece birkaç tahminimiz oldu. 11 bölüm boyunca hiçbir şeyden emin olamadık ancak 12. bölümünde izlediklerimiz her birimizi paramparça etti. Dizinin finalinde, 11 bölüm boyunca Agâh Beyoğlu’nun ne için onca cinayeti işlediğini tüm çıplaklığıyla izledik. […]
Dostoyevski’nin Prusya Savaşları’nda yaşadıklarını eserlerine nasıl aktardığı, Danzig cephesinde şahit olduğu dramı, Kresy cephesinde tanıştığı ilk aşkını romanlarında hangi karakterlerle betimlediği üzerine olan makalemi yetiştirmeye çalışırken arkadaşımdan gelen bir telefon akademik gündemimin alt üst olmasına yol açtı. Eski uygarlıkların dilleri üzerine uzman olan arkadaşım son iki senesini Latince üzerine bir lügat hazırlamakla geçirmekte fakat lügat […]
Elif İnci TUTKUN ve Hüseyin Recep DEMİRCİ ortak çalışmasıdır. Latif BEYRELİ Kimdir? Latif Beyreli, Yükseköğrenimini, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Bölümü mezunu olarak 1986 yılında tamamladı. Yüksek lisans eğitimini 1988 yılında, MÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili Ana Bilim Dalında “Lehcetü’l-Lügat” adlı teziyle; doktora eğitimini 1994 yılında, MÜ Türkiyat Araştırmaları […]
Öykü ve romanlarıyla çağdaş yazarlar arasında ön plana çıkan Ayfer Tunç’un “Aziz Bey Hadisesi” isimli öykü kitabını Yapı Kredi Yayınları’ndan sonra 2006 yılında Can Yayınları basmıştır. Can Yayınları bu basımında Ayfer Tunç’un sadece Aziz Bey Hadisesi hikâyesine değil, beş hikâyesine daha yer vermiştir. Bu hikâyeler şunlardır: Kadın Hikâyeleri Yüzünden, Soğuk Geçen Bir Kış, Kar Yolcusu, […]

Giriş

Bublogta'ya Hoş Geldin

Hadi birlikte içeriyi keşfedelim.
Neredeyse Bitti
Son olarak senden birkaç bilgi isteyeceğiz.