Varlik 2beyaz

Nedir?

Konak Belediyesi’nin katkılarıyla her ayın ilk haftası, farklı meslek dallarından konuklarımızın tecrübelerini, meslek hayatlarında karşılaştıkları zorlukları, mesleklerinin olumlu ve olumsuz yönlerini ele aldığı ve sorularımızı cevapladığı zoom semineri projemiz: Klasör

ertansayin 1

Ertan SAYIN

Klasör’ün ilk bölümünde konuğumuz İzmir Konak Belediyesi Başkanının basın danışmanı Sn. Ertan SAYIN ile Türkiye’de güncel basını konuşuyoruz.

Konumuz:
Türkiye'deki Güncel Basın

Basın Danışmanlığı

Objektif Habercilik

Dijital Basın

İlk Bölüm:

6 Ağustos 17:00

Gün
Saat
Dakika
Saniye
Klasörün ilk bölümü başladı!

Katılmak için kayıt olun, seminerimizden 30 dakika önce hatırlatalım.

KONUĞUMUZ

Kariyer

11 Temmuz 1966
İzmir’de doğdu.
1986
Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo-Tv-Sinema Bölümü’nden mezun oldu.
1987-1990
Milliyet Gazetesi İzmir Bürosu Spor servisinde gazeteciliğe başladı. 1990 yılına kadar spor muhabiri olarak görev yaptı.
1990
Konak Belediyesi Basın Danışmanlığı görevini üstlendi.
1990-2001
Yeni Asır ve Sabah Grubu’nda yeniden gazeteciliğe döndü. İstihbarat servisinde belediye muhabiri olarak görev aldı. 2001 yılına kadar bu gazetede sırasıyla muhabirlik, istihbarat şefliği ve haber müdürlüğü yaptı.
2001-2007
2001 yılında İzmir’de yayın hayatına başlayan ve hâlen yayınlanan Habereksperes Gazetesi’nin kuruluşunda bulundu ve haber müdürü olarak çalıştı. Aynı gazetede yazı işleri müdürlüğü yaptı. 2007 yılında köşe yazarlığına başladı.
2008-2013
2008 yılında Ege Telgraf Gazetesi Genel Müdürlüğü görevine getirildi. 2010 yılında yeniden Yeni Asır gazetesi’ne köşe yazarı olarak döndü. 2013 yılında da Yeni Asır Gazetesi’nden emekli oldu.
2013-2019
2019 yılına kadar reklam ajansı işiyle uğraştı. Bu süre içinde çeşitli yerel televizyonlarda tartışma programları yaptı, radyolarda yerel yönetimler ağırlıklı programlar geçekleştirdi. Ege’de Son Söz ve İzmir Yazıyor internet sitelerinde köşe yazmaya devam etti.

Başarılar

BASIN KARTI
Sürekli Basın Kartı sahibidir.
ÖDÜLLER
Meslek yaşamında gerek spor muhabirliği, gerekse haber muhabirliği döneminde Gazeteciler Cemiyeti yarışmalarında çeşitli ödüller kazanmıştır.
CEMİYET
İki dönem İzmir Gazeteciler Cemiyeti yönetimi’nde de bulunmuştur.
AİLE VE YABANCI DİL
Evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilir.
logo1
bublogtadark

Giriş

Bublogta'ya Hoş Geldin

Hadi birlikte içeriyi keşfedelim.
Neredeyse Bitti
Son olarak senden birkaç bilgi isteyeceğiz.