İlginizi Çekebilir
images-2
 1. Ana Sayfa
 2. Deneme
 3. Ay Işığı

Ay Işığı

Yüreğimle, her zerremle, tüm benliğimle istiyordum. İnsanlık tarihi boyunca hiç kimse, böyle arzulanmak görmemişti. Yaradılışımın esası buna dayalıydı belki de. Varoluşum onu istemek arzusuyla birlikte ilmek ilmek örülmüştü.

alper
1

Bu zamana dek milyonlarca şey istemişimdir. Herkes gibi, büyük bir iştahla çok şey elde etmeyi denemişimdir. Saymakla bitmeyecek kadar çok şey… Ancak bu defa farklı bir şeyler vardı. Bu defa yüreğimle, her zerremle, tüm benliğimle istiyordum. İnsanlık tarihi boyunca hiç kimse, böyle arzulanmak görmemişti. Biliyordum. Emindim. Yaradılışımın esası buna dayalıydı belki de. Varoluşum onu istemek arzusuyla birlikte ilmek ilmek örülmüştü. Kim bilir, belki de birbirimiz için dikilmiş kaftandık.

Kalplerimize olan kırgınlığımız bile benziyordu. Sohbet ederken yalnızca konuşmuyorduk sanki. Onu dinlerken kendimi dinliyormuşum gibi hissediyordum. Evimdeymişim gibi… Gurbette tanıdık birini görmüşüm gibi… Kalabalıkta kaybolmaktan korkarken güven veren bir eli tutmuşum gibi… Suda çırpınırken boğulmaktan kurtarılmışım gibi… Korkuyla donup kalmışken bedenimi sevgiyle saran iki kol hissetmişim gibi… Her şeyiyle doğru hissettiriyordu.

Sonra bir gece, çok güzel bir şey oldu. Yaşanması için çoğu şeyi feda edebileceğim bir şey oldu. Bir mucize olmuştu o gece. Hissediyordum. O güne dek başıma gelen en güzel şey, o gece yaşananlardı. Hiç hesapta yokken oldu ne olduysa. Hiç beklemiyorken tam da her şeyden umudu kesmişken… Sevmekle, sevilmekle ilgili ne varsa zihnimdeki çöp kutusuna attığım bir zamanda oldu. Hayata dair hevesim kalmamışken, değecek bir şey aramaktan yorulmuşken, umudumu yitirmişken oldu. İnancımı tüketmişken, sevilmeyeceğimi kabullenmişken, kendimi gelecekle ilgili kötü senaryolara alıştırmaya çalışıyorken oldu. Sahiden, böylesini ben bile hayal edemezdim. Bu kadar güzelini hayal etmeye gücüm yetmezdi. Yeryüzündeki tüm kitapları okusam, tüm aşıkları dinlesem, her kalemle her kağıtta denemeler yapsam yine de böyle güzelini hayal edemezdim. Onu tarif etmek cüretinde bulunamazdım. Ne yapsam, kusursuzluğunu size aktaramazdım.

Kalbim, hayatım boyunca ilk defa, doğru bir şey için heyecanla atıyordu. İlk defa değecek birisi için sevinçliydi. Şaşkındı aynı zamanda. Yanlış kararlar konusunda ustalaşmışken böylesine doğru hissettiren bir şey yapmanın şokunu yaşıyordu. Barışıyorduk belki de. O güne dek üzüldüğümüz her anın acısı şimdi birer birer içten gülümseyişlerle çıkıyordu. Duyduklarım karşısında hissettiğim arzu güçleniyor, daha da derinleşiyordu. En ufak bir şüphe bile yoktu kafamda. Kendimden hiç bu kadar emin olmamıştım. Birini hiç bu kadar çok istememiştim. Hiç.

 ‘’been waiting a while for you

 i need to do this right with you

 i mean, if you want to

 can we fall in love in the moonlight?’’

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (6)

 1. Emin Soyluğan
  2 hafta önce

  Eline, yüreğine sağlık.

 2. Serenay Aslanhan
  2 hafta önce

  🦀🧡

 3. 2 hafta önce

  Tebrikler güzel bir yazı her okuduğumda değişik bir anlam çıkıyor 👌👏👏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir